fbpx
Menu Close

Nordic walking

Nordic walking je sportovní chůze se speciálními sportovními holemi, která napomáhá ke zvýšení kondice. Při Nordic walkingu zapojujete oproti klasické chůzi i horní končetiny, proto se jedná o jeden z nejzdravějších sportů, při kterém zapojujete svaly celého těla. Nordic walking má pozitivní vliv při bolestech zad a kloubů.

Pro koho je Nordic walking určený?

Tento sport je vhodný opravdu téměř pro všechny. Zátěž si každý může upravit individuálně dle své kondice a schopností, proto nezáleží, zda jste profesionální sportovec či začátečník.

Nordic walking je ideální pro každého, kdo tráví většinu dne prací u počítače, sedí, řídí či toho v kuse za den moc nenachodí.

Co je k tomu potřeba?

Potřebujete kvalitní hole k tomu určené. Hole tlumí nárazy a poskytují oporu. (Zapůjčení holí je v ceně.) Dále potřebujete kvalitní sportovní obuv, nejlepší jsou boty na běh. Samozřejmostí je příjemné oblečení, které vám dovolí volně se hýbat a zapotit.

Můžu chodit sám/sama?

Je třeba naučit se základní techniku, abyste neublížili svému zdraví. Proto doporučujeme jít se zkušeným lektorem. Správnou technikou dosáhneme vyššího fyziologického efektu a chůze se stane zábavou ale i psychickým odreagováním.

Proč mám zvolit právě Nordic walking oproti klasické chůzi?

Při dodržování správné techniky zapojíte až 90 % svalů v těle, a tím zvyšujete i spalování energie. Oproti klasické chůzi můžete spálit až o 40 - 60 % více energie. Zlepšíte také svůj zdravotní stav.