fbpx

Nordic walking

+

Nordic walking je sportovní chůze se speciálními sportovními holemi, která napomáhá se zvýšením kondice. Při Nordic walkingu zapojujete oproti klasické chůzi i horní končetiny, proto se jedná o jeden z nejzdravějších sportů, při kterém zapojujete svaly celého těla. Nordic walking má pozitivní vliv při bolestech zad a kloubů.

Kdo může dělat nordic walking?
Tento sport je vhodný opravdu téměř pro všechny. Zátěž si každý může upravit individuálně dle své kondice a schopností, proto nezáleží, zda jste profesionální sportovec, či začátečník.

Co je k tomu potřeba?
Potřebujete kvalitní hole k tomu určené. Hole tlumí nárazy a poskytují oporu. (Zapůjčení holí je v ceně.) Dále potřebujete kvalitní sportovní obuv, nejlepší jsou boty na běh. Samozřejmostí je příjemné oblečení, které vám dovolí volně se hýbat a zapotit.

Můžu chodu sám/sama?
Je třeba naučit se základní techniku, abyste nepoškodili své zdraví, tudíž je třeba jít se zkušeným lektorem. Správnou technikou dosáhneme vyššího fyziologického efektu a chůze se stane zábavou ale i psychickým odreagováním. 

Proč mám zvolit právě Nordic walking oproti klasické chůzi?
Při dodržování správné techniky zapojíte 90% svalů v těle, a tím zvyšujete i spalování energie. Oproti klasické chůzi můžete spálit až o 40%-60% více energie. Zlepšíte také svůj zdravotní stav. 

Pro koho je vhodný?
Nordic walking je ideální pro každého, kdo tráví většinu dne prací u počítače, sedí, řídí, či toho v kuse za den moc nenachodí..

Objevte pohyb, který vám pomůže zlepšit kondici, psychiku i pohybový aparát.