Kouzelná kurkuma


Ano, čtete správně. Kurkuma je přírodním lékem pro zdraví a krásu. Nejen že zvyšuje odolnost a regeneraci organismu, ale také podporuje imunitu, správné tvoření tkání. Kurkuma stimuluje zažívání tím, že podporuje tvorbu žluči a tudíž zlepšuje stravitelnost potravy- hlavně tuků.


 Dále také napomáhá detoxikovat potravu, zabíjí bakterie (například bakterie salmonely), a dokonce parazity, pokud jsou v ní obsaženy .  


Bylo prokázáno, že toto zázračné koření chrání pleť před akné, ekzémy či jinými kožními problémy, tím že reguluje činnost mazových žláz, zlepšuje prokrvení a podporuje tvorbu kolagenu, který prospívá k regeneraci kůže.


Jejím hlavním účinkem je ale to, že potlačuje srážlivost krevních destiček a tlumí proces zánětlivých faktorů. Kurkumin je stejně účinný proti zánětům jako ibuprofen nebo kortizon, ale co je na něm skvělé je, že nemá žádné vedlejší účinky a v poslední době se ukazuje jako nejlepší přírodní látka, která dokáže zabít a zamezit vzniku nových rakovinných buňek.

Tvarově připomíná zázvor, ale především ji každý zná jako levné indické koření. Čerstvá kurkuma se používá oloupaná či nastrouhaná a přidává se například do nakládané zeleniny, jelikož take slouží jako konzervační prostředek. Sušená kurkuma je většinou nastrouhaná na prášek, který je základem koření kari. Má žluté zabarvení a mírně nahořklou a pro někoho velmi nemilou chuť. Proto se ji také mnoho z nás vyhýbá. Určitě byste jí ale měli vyzkoušet pro její zázračné účinky. Myslím si, že na chuť se dá zvyknout, zvlášť když víte, že to vašemu tělu prospívá. ☺

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *